Osmanlı Yükseliyor – Netflix

Birinci sezonunda İstanbul’un fethediliş hikayesiyle başlayan 6 bölümlük izlenebilecek mini bir dizi.

Netflix’te yayınlanan Türk yapımlarının en yenisi olan ve Osmanlı Devletini anlatan The Rise of Empires: Ottoman ya da Osmanlı Yükseliyor – Netflix dizisini izlemeye başladım ve hemen notlarımı aldım.

Birinci sezonunda İstanbul’un fethediliş hikayesiyle başlayan 6 bölümlük izlenebilecek mini bir dizi.Daha öncesinde fragmanını dahi izlemeden açıp izlemeye başladım.

Oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu, Ushan Çakır, Osman Sonant, Selim Bayraktar, Cem Yiğit Uzümoğlu, Tolga Tekin, Damla Sönmez ve İlayda Akdoğan gibi isimler bulunuyor.

Orjinal dilinde Türk oyuncuların İngilizce konuşmasını gözlemleme fırsatı buldum. Bazı oyuncuların Ingilizce aksanının hiç fena olmadığını ifade edebilirim. Üniversitelerden tarihçilerin de ara ara dahil olmasıyla belgeselleştirilme havası katılmış, iyi bir etki bırakmış.

Hani bir merak izledim evet ama daha güzel olmalıydı. Sonunda bıraktığı izlenim emeğin sonucunda istenen, izlemesi talep edilen kesim kesinlikle bizim ülke değil. Daha yurtdışı pazarı düşünülmüş şeklinde.

Rise of Empires: Ottoman fragmanı

İzlemek isteyenler için Netflix adresi de burada

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.