AYIN ÜRÜNÜ: SENSATIA BOTANICALS KAKADU PLUM & ARGAN BOTANICAL GÖZ SERUMU
%20 İNDİRİMLİ ÜRÜNÜMÜZÜ HEMEN İNCELEYİN!

Gün
Saat
Dakika
Saniye

Vücut Sabunu ve Duş Jeli

[hurrytimer id=”16118″]

Doğal Sabunlar
HANGİ DOĞAL SABUN NEYE İYİ GELİYOR?
Birbirinden farklı bitki özleriyle geleneksel yöntemlerle hazırlanan doğal sabunla kanıtlanmış faydaları ile bilinmektedir. Cildimizde oluşan akne, leke, sivilce, kırışıklık, selülit den, varise saç dökülmesine kadar pek çok alanda ciddi etki sağlıyor. Peki birçok derde deva olan bu sabunlar hangi derdin devası, hangi sabun ne için kullanılır gelin hep birlikte bir göz atalım.
KİL ÖZLÜ SABUN
Adından da anlaşıldığı üzere kilden elde edilen kil özlü sabun cilt temizliğinde oldukça faydalıdır. Derin bir temizleyici olan kil özlü sabun ciltteki kiri epidermisin derinliklerinden çıkartarak gözeneklerin açılmasına temizlenmesine yardımcı olur.
ZEYTİNYAĞLI SABUN
Zeytinin içerisinde barındırdığı tüm faydalı mineralleri kaybetmemesi ile en doğal hali ile eski usullerle elde edilen hakiki zeytinyağının mucizevi karışımı ile elde edilmektedir. Yüzyıllardır özellikle kadınların cilt ve saç bakımı için kullandıkları doğal bir çözümdür.
BITTIM SABUNU
Menengiç yağı ve yaban fıstığından elde edilen bir sabun çeşididir. Antiseptik özelliğe sahip olan bıttım sabununu diğer doğal sabunlardan ayıran bir özelliğidir.
ARGAN YAĞLI SABUN
Argan yağından elde edilen bu sabun tüm cilt tipleri için kullanıldığı bilinsede daha çok kuru ciltlerin tercihidir. Hassas ciltlerin eski yumuşak dokusu ve esnek yapısına kavuşmasını destekleyerek cilde rahatlama hissiyatı verir.
LAVANTA SABUNU
Adından da anlaşılacağı gibi lavanta çiçeğinden elde edilen lavanta yağından yapılmaktadır. Doğal bir antiseptik olan lavanta yağı, ciltte akne, sivilce gibi sorunların tedavisinde, ölü derilerin temizlenmesinde ve siyah noktaların giderilmesinde oldukça güçlü etkiye sahiptir.
HİNDİSTAN CEVİZİ SABUNU
Hindistan cevizi eklem ve kas ağrılarına romatizmaya karşı faydalı olduğu için fiziksel yorgunluğu giderici etkiye de sahiptir. Masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksin maddelerinin dışarı atılmasına yardım eder. Bol miktarda beta karotenin içermesi ile cildin güzelleşmesini çeşitli enfeksiyonların tedavisi ve yaşlanmanın geciktirilmesi gibi özellikleri vardır. 
ÇAY AĞACI SABUNU
Çay ağacı sabunu, virüs ve bakterilerin vücuttan uzaklaşmasını sağlar, hastalıklardan korur, akne ve sivilce gibi cilt sorunların iyileşmesini sağlar. Düzenli kullanımda daha önceden ciltte oluşan leke ve izlerin yok olmasında da fayda sağlamaktadır. Antiseptik özelliği ile cildi korur ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızda büyük rol oynar. 
SİYAH SARIMSAK SABUNU
Siyah sarımsaktan elde edilen siyah sarımsak sabunu saçlarınız için muazzam bir yardımcıdır. Saç diplerini güçlendirir, sağlıklı uzamasını sağlar, kepek oluşumlarını sonlandırır, saç kırılmalarını azaltır, dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlar. Dolgun ve parlak saçlar için doğru tercih siyah sarımsak sabunları olacaktır.
KANTARON SABUNU
Binbir derde deva olan kantaron otu bu kez sabun formatında hayatımıza dahil oluyor. Damar büzücü etkisi ile kılcal damar ve varis problemi yaşayan herkesin derdine deva olduğu bilinmektedir.
KÜKÜRT SABUNU
Kükürt sabunu cildi derinlemesine temizlerken ölü tabakalardan arındırır. Antiseptik ve antibakteriyeldir. Egzama, sedef, mantar gibi cilt hastalıklarını iyileştirmeye yardımcı olur. Kükürt sabunu ancak düzenli kullanımda sonuç verecektir.

Önemli bir uyarı; Kuru ciltler kesinlikle kullanmamalıdır. Yağ emici özelliği ile kuru ciltleri daha da kurutabilir.