AYIN ÜRÜNÜ: SENSATIA BOTANICALS KAKADU PLUM & ARGAN BOTANICAL GÖZ SERUMU
%20 İNDİRİMLİ ÜRÜNÜMÜZÜ HEMEN İNCELEYİN!

Gün
Saat
Dakika
Saniye

Sebze Kuruları ve Erişteler

[hurrytimer id=”16118″]

KURUTULMUŞ SEBZELER

Sebze ve meyve tüketimi ile kalp damar hastalıkları, bazı kanser türleri, alzheimer hastalığı, yaşla ilgili fonksiyonel olası kayıp risklerini azaltmak oldukça mümkün görülmektedir.

Sebzeler taze olarak yenildiği gibi konserve, turşu ve kurutularak da mevsiminin dışında tüketmek mümkündür.

Tamamen eski usuller ile kurutulan sebzeler herhangi bir koruyucu ve işlem görmeden elde edilen sebze kurularını tıpkı mevsiminde olduğu gibi yemeklerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kurutulmuş Patlıcan: Patlıcan bol miktarda A, C, E, K ve B6 vitaminleri ile kalsiyum demir, sodyum, potasyum, karbonhidrat ve magnezyum içerir. Patlıcan kurutmadan önce ortalama %92 su içermektedir. Bu da yaklaşık olarak 12-13 Kg patlıcandan 1 Kg kurutulmuş patlıcan elde edilmesine neden olurken içerisindeki besin öğe ve değerleri tam anlamı ile sıkıştırılmış olarak bulunur hiçbir değer kaybetmez sağlık ve afiyetle yiyebileceğiniz %100 doğal patlıcan kurusunu sarı çanta da bulabilirsiniz.

Kurutulmuş Biber: Birden fazla rengi ve çeşidi olan biber hemen herkesin severek tükettiği bir yaz sebzesidir. Dolmalık biber, sivri biber, çarliston biber, cin biber gibi çeşitl çeşit rengarenk biberler mevcuttur. Biber tatlı ve acı olarak aslında temelde ikiye ayrılır. İçeriğinde ki vitaminler ise bağışıklık sistemimize büyük katkı sağlamaktadır. İçerisinde P,C ve K vitaminleri bulunan biberleri kışın da tüketmek isterseniz. %100 Doğal ve kurutulmuş biberleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.