AYIN ÜRÜNÜ: SENSATIA BOTANICALS KAKADU PLUM & ARGAN BOTANICAL GÖZ SERUMU
%20 İNDİRİMLİ ÜRÜNÜMÜZÜ HEMEN İNCELEYİN!

Gün
Saat
Dakika
Saniye

Doğal Yağlar

Sensatia Kakadu Plum & Argan Botanical
Göz Serumu’ndaki %20 indirimin sona ermesine;

Doğal Yağlar
Bitkisel yağ denince çoğumuzun aklına pek çok yağ çeşidi geliyor. Mis gibi kokan damakta eşsiz tad bırakan zeytin yağları, hem cildimiz hem sağlığımız için muhteşem aromalı hindistan cevizi yağı, binbir derde deva kantaron yağı gibi bir çok yağ çeşidinden bahsetmek mümkün. Genel itibari ile kozmetik, sağlık ve beslenme gibi çok geniş bir kullanım ağına sahip olan bitkisel yağlar, tohumlardan, meyvelerden, sebzelerden ve yabani otlardan kısacası pek çok bitkiden elde ediliyor. Her bir yağın kendine has damıtma ve oluşum yöntemi bulunmaktadır.

Yüzyıllardır geleneksel yöntemler ile elde edilen bu yağlar muhteşem doğal kozmetik üretiminde ilk sıralarda yerlerini alıyor. Argan yağı, hindistan cevizi yağı, çay ağacı yağı gibi pek çok çeşidi bulunan bu yağlar tepeden tırnağa cildiniz için doğal bakım yelpazesi oluşturuyor.
Doğal Yağ Fiyatları
Bitkisel yağların eski usuller ile %100 doğal olduğuna mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Günümüzde birçok bitkisel yağ adı altında satılan yağlarda korucu maddeler, renklendirici, ya da hoş koku vermesi için esanslar kullanılabiliniyor. Bu nedenle bir yağı almadan önce muhakkak araştırıp en azından ürün etiketinden içeriğini okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü eğer bir yağ gerçekten saf ve %100 katkısız ise muhakkak bu ibare ambalajlarında bulunuyor.

Bitkisel yağlar güçlü ve yoğun içeriği ile doğal yapısının bozulmaması için genel itibari ile cam şişelerde satılıyor. Çok az miktarda dahi kullanıldığında büyük etki sağlamasının en temel nedeni de yine %100 doğal olmasından kaynaklıdır. Elbette ki bitkisel yağlar arasında fiyat farklılıklarının bir çok etkisi bulunmakta. Örneğin; %100 doğal 1 litre zeytin yağını elde etmek için ortalama 23kg ile 25 kg arasında zeytin kullanılması gerekmektedir.  Burada kullanılan zeytinin hangi mevsimde hangi ağaçlardan ne şartlarda elde edildiğinde çok önemli bir faktör olgunlaşmış siyah zeytinler yere dökülüp yerden toplanıp soğuk sıkım makinalarında ya da eski usul taş değirmenlerde sıkılırsa işlem sırasında belli bir sıcaklığı geçmemesi için muhakkak içerisine su da katılarak çok daha az zeytinden çok daha fazla zeytinyağı elde edilebiliniyor. Ancak doğru zamanda en köklü ağaçlardan dalından toplanarak elde edilen yeşil zeytinlerden elde edilen zeytinyağları işlem sırasında ısı derecesini korumak için daha yavaş işleyen soğuk sıkım makinalarında su katılmadan uzun saatler süren yoğurma işlemi sonucunda elde edilir. Ortalama 7 asit oranı ile muhteşem olarak bilinen yağların aksine 2 ile 4 arası asit oranı ile en kaliteli yağ ünvanına layık görülür.

Bütün bunların yanı sıra, her ne kadar bitkisel yağlar sağlığa faydalı içeriklere ve özelliklere sahip olsalarda, alerjisi olanların bitkisel yağ kullanımı konusunda dikkatli olmaları gerekiyor.