Felsefemiz

Bir Hayalin Peşinde…

Sarı Çanta olarak vizyonumuzu belirlerken, sadece tüketim odaklı ve kâr amacı güden yaklaşımlarla oluşturulan yerleşik sistemleri sürdürmektense çok daha değerli bileşenlerin ortaklığıyla farklı bir düzenin, yeni bir yaklaşımın gerekliliğine tüm kalbimizle inanarak yüzümüzü bütünsel sağlığa döndük.

Bütünsel sağlıkla akıl, beden ve ruhun etkileştiği bir çemberde huzurlu bir gelecek, bilinçli bir tüketim kültürü yaratma gayesiyle yola çıktık. Amacımız bu çemberi genişletmek ve dünyamızı içine sığdırmak. Çünkü bedeni akıldan, ruhu bedenden veya aklı ruhtan bağımsız düşünemeyiz.

Sarı Çanta bütünsel sağlığa ulaşma yolculuğunuzda sizlerle yol arkadaşı olmak için kurduğumuz bir platform. Bu platformda hepsi doğal, katkısız, çevre dostu, hayvan dostu, insan dostu olan ürünleri sizlerle buluşturuyoruz.


MİSYONUMUZ

Gezegene ve insana saygılı temel ilkelerine sadık kalarak; bütünsel sağlık ve hayat tarzını destekleyen ürünler geliştirmek; dünyanın farklı yerlerinde adil üretim yöntemleri ile üretilen ürünleri kullanıcılara sunmak; üretici ve tüketicilerde farkındalık yaratmaya ve artırmaya yönelik faaliyetlerde bulunmak.

 
 

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilir ürünler geliştirmek, bu ürünlerin adil ve doğaya saygılı bir şekilde üretilmesine ve kullanıcılara ulaştırılmalarına destek vermek.

Bu standartların korunduğundan emin olmak için İstanbul merkez ofisi ile birlikte Kanada Ar-ge merkezi ve Bali ofisi tüm üretim, tedarik süreçlerini yerinde yönetir ve denetler.

Dünya’yı tüm canlıların daha sağlıklı şartlarda yaşadığı bir yer haline getirmek, bütünsel sağlığa bireysel olarak ulaşmak ve sevdiklerimize de bu yolculukta destek ve öncü olmanın en değerli iş olduğunu biliyor ve işimizi bu tutku ile yapıyoruz.

DEĞERLERİMİZ

Tüm ticari ve üretim faaliyetlerimizi gerçekleştirirken temel değerlerimizi Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik esaslarına uygun olarak oluşturuyor, aynı prensip ve hassasiyete sahip marka ve üreticilerle işbirliği yapıyoruz.

 

Temiz Güzelliği Savunuyoruz

Temiz güzellik anlayışımızla kullanıcıların ve gezegenimizin sağlığını önemsiyor ve koruyoruz. Hem içeriği doğal, katkısız ve temiz hem de üretim yöntem ve süreçleri ile doğaya ve canlılara zarar vermeyen kozmetik ürünler sunuyoruz. Temiz güzellik anlayışının dünyadaki önemli temsilcisi Sensatia Botanicals ürünlerini ülkemize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.

Doğal Ürünler Sunuyoruz

Dünyanın her yerinden ürünleri özenle seçiyor, 100% doğal ve katkısız olarak üretiyor ya da tanınmış, uluslararası sertifikasyona sahip markalarla işbirliği yapıyoruz. Sarı Çanta çatısı altında sadece doğal yani katkısız ürünler yer almaktadır.

Yerel Üretimi Destekliyoruz

Dünyanın her yerinde en kaliteli içerikleri seçerek ürünlerimizi geleneksel yöntemlerle ve yerinde üretiyoruz; ya da bu standartlarda çalışan markalarla işbirliği yaparak temsilciliklerini üstleniyoruz.

Adil Ticaret Yapıyoruz

Üretim ve tedarik zincirinde herkesin emeğinin gerçek karşılığını almasını önemsiyoruz. Küçük çiftçileri ve kadın üreticileri, geleneksel yöntemlerle sürdürülebilir bir şekilde üretim yapmalarını sağlayacak şekilde destekliyoruz.

Gezegenimizi Seviyoruz

Doğayı koruyarak üretim yapıyor; ambalaj ve tedarik zincirinde karbon ayak izimize dikkat ediyoruz.

Yukarı Git
İLETİŞİME GEÇİN