Çöldeki İzler – Tracks

Siyah bir köpeğiyle hayalini kurduğu yolculuğa çıkan Avustralyalı bir kadının hikayesi. Robyn. Avustralya çölünden okyanusa yolculuğunu çok güzel anlatıyor. İzlerken çok keyifle izledim. İçimin yolculuk çektiği fakat, fırsat bulamadığım bir zamanda ilaç gibi geldi.

ÇÖLDE İZLERTRACKS

Her Şeyi Geride Bırak

Leave Everything Behind

Yoğun geçen günlerde genelde kısa süreli bir şeyler izlerim. Bir Salı akşamı, uzun sürecek bir film izlemeye ayıracak çok dikkatim olmamasına rağmen izlemeye koyuldum. Bu 2 saatlik müthiş filmi ara vermeden izledim. 2 saatlik film birazcık göz korkutmuştu ama izlemeye başladıktan sonra o iki saat gerçekten değdi, hiç sıkılmadım.

Neydi bu müthiş film? Orjinal adı TRACKS olan bu filmin türkçe adı ise Çöldeki İzler. 

Siyah bir köpeğiyle hayalini kurduğu yolculuğa çıkan Avustralyalı bir kadının hikayesi. Robyn. Avustralya çölünden okyanusa köpeği ve develeriyle çıktığı yolculuğunu anlatıyor bize Robyn. İzlerken çok keyif aldım. İçimin yolculuk çektiği fakat, fırsat bulamadığım bir zamanda ilaç gibi geldi.

Köpeği Diggity ile başlayan ve dört deveyle yolculuğuna devam eden Robin’in yaşadıklarına tanık olurken, bir yandan ben de çölden okyanusa kadar binlerce kilometre yol yaparken günün yorgunluğu nedir unuttum. Çok huzurlu bir seyahatti kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

Tamamlamış olduğu 1700 Mil (yaklaşık 2370km) yolculuktan sonra, Robyn’nin yazmış olduğu kitap Tracks uluslararası çok satanlar listesine de giriyor.

Deve seyahatleri başlamaz ya da bitmez, sadece şekil değiştirir.” diyor Robyn Davidson.

IMDb puanı: 7.2
Rotten Tomatoes: %83

https://www.youtube.com/watch?v=6-DiOyxCQQI

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.