AYIN ÜRÜNÜ: SENSATIA BOTANICALS KAKADU PLUM & ARGAN BOTANICAL GÖZ SERUMU
%20 İNDİRİMLİ ÜRÜNÜMÜZÜ HEMEN İNCELEYİN!

Gün
Saat
Dakika
Saniye

Sarı Çanta Blog

Aloe Vera’nın Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera yüzyıllardır faydası bilinen, tıp ve kozmetikte sıkça kullanılan, çok yönlü ve çok faydalı bir bitkidir. Eski Mısır’da bile bu bitkiden yararlanılırdı hatta o kadar kıymetliydi ki firavunlar öldüğünde dünyaya yeniden geldiklerinde kullanmaları için yanlarına bu bitki konurdu.

Devamını Okuyun »

Güneş Mevsimine Nasıl Hazırlanalım?

Yaz mevsiminin yaklaşmakta olduğu şu günlerde, şartlar eskisi gibi olmasa da hepimiz deniz kıyısında geçireceğimiz birkaç haftanın hayalini kuruyoruz. Uzmanlar bir yandan bağışıklık sisteminin güçlenmesi için güneş ışığını tavsiye ederken, diğer yandan güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmak gerektiğini söylüyor.

Devamını Okuyun »

Yaza Hazır mısınız?

Yaz mevsimi hızla yaklaşıyor. Uzun kış geceleri yerini bol aktiviteli gündüzler ve heyecanlı yaz akşamlarına bırakıyor. Nispeten daha hareketsiz olduğumuz ve gün ışığına daha az maruz kaldığımız kış günlerinden sonra, kendimizi ve yaşam alanlarımızı bu döneme nasıl hazırlayabiliriz?

Devamını Okuyun »

Bağışıklık Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bağışıklık sistemi, vücudunuzu enfeksiyonlara karşı koruyan, dokulardan oluşan karmaşık bir ağdır. Vücudunuza girmiş olan her mikrobu hafızasına alarak onunla nasıl baş etmesi gerektiğini bilir ve hatırlar. Vücudunuzdaki sağlıklı hücreleri ve dokuları tanır, yabancı hücreleri ayırt edebilir.

Devamını Okuyun »

Nefes Teknikleri ile Rahatlama

Hayatın devamı için en önemli ihtiyacımız nefes… Ancak gün içinde kaç kez nefes alıp verdiğimizi fark etmeyiz bile. Ciğerlerimiz, ihtiyaç duyduğu oksijeni bedenimizin dolaştırarak ona hayat katar. Kanda dolaşan oksijen en uzak dokulara kadar ulaşarak hareket etmek, yemek yemek, gülmek gibi günlük faaliyetleri yapmamıza olanak tanır.

Devamını Okuyun »